Mazda 6 z 2004 r Liftback sprzedam

cena: 4000 pln
  • Śląskie
  • Bielsko-Biała
  • 500814082
  • brak...
  • johnnyk@o2.pl
  • Sprzedam
  • MOTORYZACJA
  • SAMOCHODY OSOBOWE
  • 20080

OPIS:

Witam,

Do sprzedania mam samochód marki Mazda 6 z 2004 roku (I generacja - GG) Liftback.
Silnik: MZR-CD 2.0 121KM/310Nm.
Samochód zakupiłem końcem kwietnia 2013 roku.
Historia poważniejszych napraw (wymiany olejów, filtrów i podzespołów eksploatacyjnych pomijam, aczkolwiek mam zanotowane każde nawet najdrobniejsze wymiany jak przykładowo wymiana wycieraczek):
1. Z racji tego, że to Mazda to w Październiku 2014 roku wymienione zostały oba progi
2. Samochód brał duże ilości oleju (zdarzało się, że nawet 500ml/1000km) więc na przełomie 2014 i 2015 przeszedł generalny remont silnika:
- Wymienione zostały pierścienie + wszystkie uszczelki w silniku (planowanie głowicy i reszta operacji niezbędnych przy remontowaniu silnika)
- Dwumas, turbina i rozrusznik zostały zregenerowane
- Wymieniony został rozrząd i czujnik ciśnienia oleju
Od tej pory od wymiany do wymiany oleju nie dolewałem nic. Olej "Original Mazda Oil" (Wcześniej znany jako Dextelia) wymieniany co około 7-8 tysięcy. Zalecono mi wymianę co 10-12 tysięcy przejechanych kilometrów albo po roku jeżdżenia lecz z racji tego, iż samochód w ciągu roku średnio robił 5-8 tysięcy km (z czego 2 tysiące w okresie urlopowym) to wymiana następowała przed zrobieniem tych 10-12 tysięcy kilometrów.
3. W Styczniu 2015 roku Mazda odmówiła posłuszeństwa co skutkowało koniecznością wymiany zaworu SVC
4. W lutym 2015 wymienione zostały górne wahacze (prawy i lewy)
5. W Październiku 2016 wymieniona została Uszczelka zaworów bo Mazda zaczęła plamić
6. W Grudniu 2017 wymienione zostały siłowniki klapy bagażnika.
7. W Lipcu 2018 roku samochód stracił moc - winowajcą był przewód podciśnienia, którego wymiana rozwiązała problem.
8. Z racji tego, iż jest to Mazda to przyszedł czas na nadkola - W Październiku 2018 zostały wymienione i pomalowane nadkola
9. W Czerwcu 2020 wymieniona została uszczelka zaworów bo samochód zaczął plamić

Samochód jest sprawny technicznie - na przełomie Lipca i Sierpnia 2020 całą rodziną pojechaliśmy Mazdą nad morze (z resztą każdego roku w okresie wakacyjnym samochód miał możliwość przejechać te 2000 km - jak nie nad polskie morze to do Węgier) bez chwili zwątpienia w jego stan techniczny. Pojechaliśmy Mazdą gdyż jest większa i pakowniejsza niż nasz "nowy" nabytek.

Samochód ma też kilka wad, o których chciałbym tutaj wspomnieć, żeby nie koloryzować jak to 16 letni samochód jest w takim stanie jak nowe auto z salonu:
- Z racji wieku i mentalności polskich kierowców (na parkingu przerysują zderzak swoim samochodem i uciekają) samochód ma miejscami drobne zarysowania,
- Dostałem informację od zaprzyjaźnionego mechanika, że progi wymagałyby regeneracji/wymiany (od wymiany w 2014 miały prawo już się odezwać) i podwozie miejscami wymaga dorobienia łatek. Generalnie z zewnątrz nic (jeszcze) nie widać ale skoro otrzymałem taki sygnał to chcę to tu zawrzeć.
- Webasto - ogrzewanie postojowe silnika, które automatycznie uruchamia się gdy temperatura spanie poniżej 10 stopni Celsjusza bardzo kopciło (wymaga regeneracji) i zostało odpięte. Niby jest ale trzeba by było je zregenerować, żeby działało jak należy.

- Blokada skrzyni biegów BearLock
- Immobilajzer
- Centralny zamek
- Dodatkowe zabezpieczenie antykradzieżowe
- Elektryczne szyby
- Elektryczne lusterka
- 6 poduszek powietrznych,
- ABS
- Tempomat
- Aluminiowe koła

Dwa komplety opon:
- letnie: aluminiowe 16 calowe
- zimowe: stalowe 15 calowe

W związku z tym, że nie posiadam samochodu od nowości nie mogę zagwarantować przebiegu (jak kupowałem samochód to miał na liczniku 113 500km) oraz jego bezwypadkowości (aczkolwiek sporo wskazuje na to, że przedni róg samochodu miał w przeszłości jakieś zdarzenie).
Sam miałem małą przygodę z traktorem (a raczej z przewracarką do siana cięgniętą przez traktor). Traktor stoczył się na samochód i przewracarka przerysowała prawą część samochodu (wszystko zostało naprawione bezgotówkowo przez ubezpieczyciela bo nie zależało mi na zarobku lecz żeby to było zrobione porządnie).

Wyślij wiadomość

Poleć nasze ogłoszenia swoim znajomym