Program do PIT - jaki wybrać

2023-02-14 Usługi
Program do PIT - jaki wybrać
Polscy podatnicy mają obowiązek złożenia rocznych deklaracji podatkowych za miniony 2022 rok obliczeniowy w terminie od 15 lutego do 2 maja 2023 roku. W rozliczeniu PIT 2023 program komputerowy może znacząco ułatwić spełnienie tego obowiązku. 
 

Sposoby rozliczania PIT

Deklaracje podatkowe PIT możemy przygotować samodzielnie lub z pomocą specjalistów i dostarczyć do urzędu skarbowego bezpośrednio lub za pośrednictwem poczty. Sposoby te są wypierane przez rozliczanie PITów online. Coraz częściej podatnicy nie wypełniają deklaracji w formie papierowej, lecz korzystają z internetu, gdzie łatwo można znaleźć darmowy program do PIT i z jego pomocą nie tylko sporządzić, ale też wysłać do właściwego urzędu rozliczenie PIT elektronicznie. PITy online są bardzo popularne w obecnym czasie.
 
Każdy program do rozliczania PIT posiada wbudowaną listę urzędów skarbowych. Osoby korzystające z programu PIT nie muszą pamiętać adresu swojego urzędu skarbowego, mogą wybrać z listy urząd, w którym chcą się rozliczyć – pozostałe dane dotyczące urzędu wprowadzają się automatycznie.
Aplikacja PITax szybko i bezbłędnie rozliczy Twój PIT
Kiedy przez program do rozliczania PIT wyślemy PITy online i poprawne wysłanie e-deklaracji online zostanie potwierdzone kodem 200, to z urzędu skarbowego przesłane zostanie potwierdzenie otrzymania zeznania  tzw. UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Przyciskiem  "pobierz" pobieramy takie potwierdzenie i drukujemy albo przechowujemy na dysku przez okres 5 lat, czyli do czasu kiedy możliwa jest kontrola fiskusa co do złożenia deklaracji podatkowej.
 
Program do PIT pozwala złożyć zeznanie w kilka minut, w dowolnej porze dnia, a nawet nocy, we wszystkie dni tygodnia. System e-Deklaracje jest dostępny przez całą dobę każdego dnia, nie wyłączając dni świątecznych i wolnych od pracy.

 

Dobry program do wypełniania PITów

Wypełnianie deklaracji podatkowych może zająć nam mnóstwo czasu, jeśli sami chcemy przebrnąć przez gąszcz przepisów podatkowych, poprawnie wypełnić formularze, załączniki do nich, nie pomylić się w obliczeniach. Dlatego, gdy rozliczamy PIT 2022 program komputerowy może zaoszczędzić nam dużo czasu i pozwoli uniknąć błędów, jakie często zdarzają się przy wypełnianiu formularzy PIT. Warto znaleźć program do rozliczenia PIT za 2022 rok i przy jego pomocy rozliczyć PITy online.
PITax to nowoczesne narzędzie do ochrony finansów
Korzystając z  dobrego programu PIT, nie trzeba znać przepisów podatkowych, wertować obszernych broszur o sposobie wypełniania deklaracji, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań, a  odpowiednie formularze PIT oraz załączniki do nich zostaną dobrane w zależności od źródeł przychodów, rodzaju podatku oraz  przysługujących ulg i odliczeń. 
 

Który program PIT 2023 jest bezpłatny

Program PITax podpowie, jakie ulgi Ci się należą
Nietrudno jest znaleźć darmowy program PIT w 2023 roku, ponieważ  korzystanie z programów PIT przez podatników będących osobami fizycznymi nie jest związane z żadnymi kosztami. 
 
W sieci znajdziemy niejeden  darmowy program PIT 2023 Niezależnie od tego, czy skorzystamy z programu PIT Ministerstwa Finansów, czy też stworzonego i obsługiwanego  przez firmy oferujące program do wypełniania PIT, zarówno za wypełnienie formularzy z programem, jak i jego dostarczenie drogą elektroniczną do organu skarbowego nie będzie żadnych opłat.
 
Dobry program PIT 2023 pomoże nam optymalnie rozliczyć nasze zobowiązania podatkowe za rok 2022 bez żadnych kosztów.


Polecane artykuły:

Treść dodana przez: Ogłoszenia OYH.pl Ogłoszenia OYH.pl
Do góry